Obecnie w zasadzie każde stanowisko pracy musi mieć podłączenie do internetu, dlatego też konieczna jest budowa wewnątrz firmowych sieci, podobnie hotele potrzebują takich sieci, by każdemu ze swoich gości oferować niezakłócony dostęp do internetu, również w naszych prywatnych domach często bywa, że mamy kilka komputerów i chcemy, aby każdy z nich posiadał dostęp do internetu.

 

 

Jest to możliwe dzięki specjalnym sprzętom, tworząc taką wewnętrzną sieć warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

 

-routery, zwany też trasownikiem – jest to urządzenie, które pozwala na łączenie ze sobą różnych rodzajów sieci. Za pomocą routera można więc połączyć sieć wewnątrz firmową z siecią zewnętrzną. Umożliwia bowiem łączenie sieci przypisanych do różnych klas czy z różnymi maskami podsieci,

 

 

-regenerator sygnału sieci bezprzewodowe, zwany też wzmacniaczem sygnału WIFI – jest to urządzenie, które pozwala na zwiększenie zasięgu lokalnej sieci bezprzewodowej. Jest to doskonałe rozwiązaniem w przypadku gdy host znajduje się w znacznej odległości od punktu dostępowego, co powoduje problemy ze stworzeniem stabilnego połączenia.   

 

Tagged Under

Ostatnie recenzje nowych produktów na rynku