Niegdyś drukowanie kojarzyło się z odwzorowywaniem na papierze plików z komputera, dzisiaj drukować można przedmioty i modele, które sprawnie funkcjonują. W tym artykule postanowiliśmy przedstawić Wam główne rodzaje dostępnych na rynku drukarek.

 

 

  1. Drukarki atramentowe – są to drukarki, które do druku wykorzystują mikroskopijnej wielkości kropelki tuszu, wystrzeliwane za pomocą maleńkich dysz na papier. W zależności od trybu pracy drukarki tego typu dzieli się na dwa rodzaje Drop-On-Demand (DOD) lub Continuous-Ink-Jet (CIJ). W pierwszym sposobie krople tuszu są wystrzeliwane dopiero w momencie gdy powinna się ona pojawić na arkuszu, zaś w drugiej metodzie są one wystrzeliwane ciągle, ale jeśli nie są potrzebne to trafiają do zasysu a następnie układu atramentowego.

  2. Drukarki laserowe – są to drukarki, które do druku wykorzystują światło lasera (ewentualnie diod ledowych). Zadaniem lasera jest takie naelektryzowanie światłoczułego bębna drukarki, aby ten naniósł odpowiednią ilość tonera na papier. Następnie toner utrwalany jest w podwyższonej temperaturze tworząc wydruk.

  3. Drukarki 3D – są to drukarki, które do druku wykorzystują tworzywa sztuczne. Drukowanie 3D polega na odwzorowaniu przestrzennym modeli z plików komputerowych. Ten rodzaj druku nie odbywa się na kartce papieru, ale przy użyciu włókien tworzyw sztucznych.

 

Tagged Under

Ostatnie recenzje nowych produktów na rynku