Współczesny świat trudno sobie wyobrazić bez internetu, to za pośrednictwem sieci znajdujemy interesujące nas informacje, robimy zakupy, pracujemy, korzystamy z rozrywek czy kontaktujemy się z innymi ludźmi. Dlatego też coraz istotniejszy jest dla nas stały dostęp do internetu, aby móc sobie go zapewnić możemy skorzystać z kilku rozwiązań w zakresie jego dostawy.

 

 

Jeszcze do niedawna najbardziej popularnym był internet radiowy. Jego ogromną zaletą jest brak kabli, dzięki czemu koszty doprowadzenia takiego internetu są niewysokie. Wystarczy posiadać urządzenie, które odbiera sygnał z anteny internetowej. Jego zaleta to niski koszt, jednak zasadnicza wadą jest tutaj podatność na warunki atmosferyczne, wystarczy śnieżyca czy mocniejsza ulewa, a możemy zostać pozbawieni dostępu do internetu.

 

Internet światłowodowy jest to bardziej kosztowym, bo wymagający specjalnego okablowania i podłączenia do sieci, sposób na zapewnienie sobie dostępu do internetu. Jednak internet po światłowodach jest to obecnie sposób na posiadanie najszybszego transferu danych, ze wszystkich dostępnych na rynku opcji. Jego ogromną zaletą jest również to, że nie poddaje się ona zmiennym warunkom atmosferycznym.  

 

Tagged Under

Ostatnie recenzje nowych produktów na rynku